Ważne informacje

Zajęcia programowe finger

Umożliwiają dzieciom aktywny wypoczynek, ale mają także charakter edukacyjny. Oprócz zajęć praktycznych, organizowane są również zajęcia teoretyczne w formie wykładów i pogadanek (w zależności od wieku dzieci i pory roku) m.in.: z narciarstwa, snowboardu, żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa, pierwszej pomocy przedmedycznej, przepisów ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się w górach itp.

Grupy obozowe finger

Podział na grupy obozowe dokonywany jest pod względem wieku lub posiadanych umiejętności (dotyczy obozów profilowanych). Grupy obozowe liczą ok. 12 - 14 uczestników.

Dla najmłodszych, w trosce o profesjonalną opiekę zapewniamy dwóch instruktorów - wychowawców na grupę!!!

Kadra finger

Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będzie starannie dobrana i wysoko kwalifikowana kadra instruktorsko - pedagogiczna. Trzon kadry stanowią absolwenci AWF z wykształceniem pedagogicznym oraz osoby posiadające uprawnienia do prowadzenia zajęć sportowo - rekreacyjnych.

Opieka medyczna finger

Przez cały dzień i noc na terenie obozu do dyspozycji dzieci pozostaje pielęgniarka dyplomowana. Dzieci, którym lekarz zalecił przyjmowanie leków (np. alergicy), powinny być wyposażone w tenże lek (z dokładnym opisem dawkowania). Podpisany lek jeszcze przed odjazdem autokaru należy przekazać pielęgniarce.

Odpoczynek finger

Bardzo dużą uwagę zwracamy na odpoczynek po zajęciach programowych. W ciągu dnia dzieci odpoczywają podczas ciszy poobiedniej (1,5h), natomiast cisza nocna trwa od godz. 22.00 do 7.30. Odpoczynek poobiedni i cisza nocna w wymienionych godzinach obowiązują wszystkich uczestników obozu, niezależnie od wieku uczestników.

Wyżywieniefinger

Trzy posiłki dziennie + deser zapewniają restauracje i stołówki ośrodków. Każde z dzieci może nałożyć sobie taką porcję, na jaką ma ochotę. Oczywiście, niejadków mamy na oku i dbamy o to, żeby zawsze byli najedzeni! W trosce o zdrowe żywienie, młodzi Frajdowicze podczas trwania obozu nie spożywają fast-foodów, lodów, chipsów ani napojów gazowanych.

Zakwaterowanie finger

Korzystamy tylko ze sprawdzonych obiektów hotelowych, zapewniających komfortowe warunki pobytu. Wszystkie pokoje lub domki posiadają pełen węzeł sanitarny. Dodatkowo, dzieci do 9 roku życia kwaterowane są tuż obok wychowawcy!!!

Transport finger

Ze względu na bezpieczeństwo podczas podróży współpracujemy tylko z przewoźnikami, którzy oferują autokary spełniające wymagania zawarte w przepisach osób i ruchu drogowym. Biorąc pod uwagę komfort jazdy, postoje podczas przejazdu dostosowane są do potrzeb dzieci i młodzieży.

Urząd kontrolujący finger

Od początku działalności Biura każdy obóz zgłaszany był do Kuratorium Oświaty jako organu nadzorującego, a także do Sanepidu. Tak też będzie i w tym roku. Z satysfakcją informujemy, że nigdy nie było żadnych zastrzeżeń, co do ich przebiegu. Wręcz przeciwnie, niejednokrotnie spotykaliśmy się z uznaniem za rzetelność w przygotowaniu obozów, jak i za wspaniałą atmosferę na nich panującą!!!!

Cena finger

Koszt obozu zawiera wszystkie opłaty związane z transportem, zakwaterowaniem, wyżywieniem, opieką kadry instruktorsko - pedagogicznej oraz medycznej, ubezpieczeniem NNW i programem.