ZIELONE SZKOŁY
Cena zawiera: autokar, opiekę pilota – kierownika wycieczki, ubezpieczenie NNW, wszelkie opłaty związane z programem (bilety do zwiedzanych obiektów, parkingi, itp.), noclegi – w zależności od terminu rezerwacji i terminu imprezy pokoje 2,3,4,5 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje lub obiadokolacje zgodnie z programem wycieczki), opiekę przewodnika miejscowego, 1 osoba kadry pedagogicznej bezpłatnie na 20 uczestników płacących, upominki i dyplomy dla uczestników wycieczki.
Cena nie zawiera: dodatkowych atrakcji powstałych w trakcie wycieczki.
KULTURALNO – REKREACYJNE
TRÓJMIASTO I NIE TYLKO – SPOTKANIE Z NEPTUNEM
Kraina władania Neptuna, którego gniewu do dziś boją się rybacy, wypływający w morze, kraina tajemniczego bursztynu i niezwykłych okazów morskich stworzeń zaprasza swoim przepychem i pięknem każdego, nawet najmłodszego turystę.
1 dzień
godz. 700 wyjazd z Warszawy, przejazd do miejscowości Pelplin – zwiedzamy katedrę, przejazd do Sopotu – spacer deptakiem Monte Cassino, Park Południowy i przystań rybacka, spacer po molo, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Gdańska – przejście Drogą Królewską – Brama Wyżynna, Katownia i Wieża Więzienna, Targ Węglowy, ul. Długa, Dom Uphagana, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna; Kościół Mariacki, Westerplatte, Katedra Oliwska, Centralne Muzeum Morskie, Żuraw i Skład Kolonialny, Sołdek, Spichlerze na Ołowiance, przejazd promem, obiadokolacja, ognisko.
3 dzień
godz. 800 śniadanie, Sopot – spacer do Opery Leśnej, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, czas do dyspozycji kierownika grupy (wycieczka nad morze, gry i zabawy ruchowe), kolacja, podziwianie zachodu słońca na plaży.
4 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Gdyni – Molo Południowe, gdzie cumują legendarne statki, Muzeum Marynarki Wojennej, zwiedzanie ORP Błyskawica, ekspozycja broni i uzbrojenia morskiego, Muzeum Oceanografii, Kamienna Góra – punkt widokowy na Port Gdański, Stocznię Gdynia, zatokę i Półwysep Helski, obiadokolacja, dyskoteka.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Malborka – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego; obiad; przejazd do Torunia – zwiedzanie Starego Miasta, Dom Kopernika, Krzywa Wieża, powrót do Warszawy ok. ok. godz. 2000.
ŚLADAMI KRZYŻAKÓW PO WARMII I MAZURACH
Zapraszamy do odwiedzenia pięknej krainy tysiąca jezior, w której odnajdziemy ślady pozostawione po Krzyżakach. Na terenie Warmii i Mazur zachowały się zamki gotyckie, świadczące o potędze i bogactwie ich fundatorów. Pola Grunwaldu przypominają zaś o wielkiej bitwie z 1410r. podczas której wojska polsko-litewskie rozbiły potęgę Zakonu Krzyżackiego.
1 dzień
godz. 700 wyjazd z Warszawy, przejazd do Nidzicy
– zwiedzamy jeden z najokazalszych zamków pokrzyżackich z XVI w., przejazd na Pola Grunwaldu – zwiedzanie muzeum, projekcja filmu, Olsztyn – zwiedzanie Starego Miasta, seans w Planetarium, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja
2 dzień
godz. 900 śniadanie, zajęcia rekreacyjno-sportowe w lesie (gry i zabawy terenowe), obiad, zajęcia dydaktyczne o tematyce regionalnej, kolacja, przejażdżka konna, ognisko z pieczeniem kiełbasek.
3 dzień
godz. 800 śniadanie, wycieczka do Reszla – zamek kapituły z poł. XIV w., Kętrzyn – zamek krzyżacki, Św. Lipka – Sanktuarium Maryjne (ew. zwiedzanie Wilczego Szańca), powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenie ośrodka, kolacja, dyskoteka.
4 dzień
godz. 800 śniadanie, wycieczka do Kosewa – Ferma Jeleniowatych Polskiej Akademii Nauk – spacer wśród oswojonych jeleni, wizyta u danieli, muflonów, obiad, przejazd do Mikołajek – rejs statkiem (dodatkowa opłata – 25 zł/os.), powrót do miejsca zakwaterowania, kolacja.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Szczytna – zwiedzamy ruiny zamku krzyżackiego, Muzeum Mazurskie poświęcone historii i kulturze materialnej Mazurów, podsumowanie wycieczki, powrót do Warszawy ok. godz. 1800.
SZLAK PIASTOWSKI I NIE TYLKO
Szlak Piastowski przebiega przez północno – wschodnią Wielkopolskę i zachodnie Kujawy. Warto tu przyjechać ze względu na cenne zabytki architektury związane z początkami państwa polskiego, okresem piastowskim, a nawet czasami wcześniejszymi.
1 dzień
godz. 80 wyjazd z Warszawy, przejazd do Kruszwicy – wejście na Mysią Wieżę, legenda o protoplaście Lechu, złym Popielu i dobrym Piaście Kołodzieju, rejs statkiem po Gople (dodatkowa opłata – 15 zł/os.), przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Lednickiego Parku Krajobrazowego (Muzeum Pierwszych Piastów), powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, czas do dyspozycji wychowawców, gry i zabawy ruchowe, kolacja, dyskoteka.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Poznania – zwiedzanie Katedry, Starego Rynku – wysłuchanie hejnału poznańskich koziołków, przejazd do Kórnika – zwiedzanie Zespołu Zamkowego, podzamcza i arboretum (największy w Polsce park dendrologiczny), powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia rekreacyjne.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Wenecji – spacer po ruinach zamku z 1390r., przejażdżka kolejką wąskotorową do Biskupina – zwiedzanie najstarszej w Polsce zachowanej osady (rezerwat archeologiczny, biskupińskie chaty, muzeum osadnictwa), powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, czas do dyspozycji wychowawców, kolacja, ognisko.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Gniezna – zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego, Wzgórze Lecha, Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Katedra Gnieźnieńska (relikwie Św. Wojciecha, podziemia), powrót do Warszawy ok. godz. 2000.
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE
Gołoborza na szczytach gór, specyficzny mikroklimat, rzadko występujące okazy fauny i flory to niezapomniane atrakcje pieszej wyprawy na szczyty Gór Świętokrzyskich. Tereny Świętokrzyskiego Parku Narodowego sprawiają, że w niezbyt wysokich górach czujemy się wspaniale wypoczęci. Otoczenie przyrody i przepiękne krajobrazy przeplatają się z ciekawostkami architektonicznymi i przyrodniczymi.
1 dzień
godz. 800 przejazd do Bartkowa – Dąb „Bartek” – podziwianie jednego z najstarszych dębów w Polsce, przejazd do Tokarni – zwiedzamy skansen – Muzeum Wsi Kieleckiej, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Nowej Słupi – Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego, piesza wycieczka do Muzeum Przyrodniczego na Św. Krzyżu, oprowadzanie po klasztorze i wejście do krypt, obiad, warsztaty plastyczne pt. „Piękne Góry Świętokrzyskie”, kolacja, dyskoteka.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Ostrowca Świętokrzyskiego – Krzemionki Opatowskie – Rezerwat Archeologiczny i Muzeum z przepięknymi zbiorami kamieni, przejazd do Bałtowa – wizyta w Bałtowskim Parku Jurajskim, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia rekreacyjne.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Chęcin – ruiny zamku królewskiego z XII w., przejazd do miejscowości Sitkówka – Nowiny – pobyt w kompleksie pływackim „Perła”, spacer po Bodzentynie – kościół kolegiacki, ludowa chałupa Cześnikiewiczów, ruiny zamku, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia rekreacyjne.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, piesza wycieczka – spacer na Łysicę – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, przejście – spacer na Św. Katarzynę, klasztor i spacer do źródełka Św. Franciszka, powrót do Warszawy ok. godz. 2100.
PIENIŃSKIE SZLAKI
Pieniny są niewielkim pod względem wysokości i powierzchni pasmem górskim o niepowtarzalnym krajobrazie oraz wyjątkowym bogactwie kulturowym i przyrodniczym. Krajobraz stanowi tu mozaikę przenikających się ekosystemów naturalnych i powstałych w wyniku działalności człowieka. Żyje tu połowa gatunków zwierząt występujących na terenie Polski.
1 dzień
godz. 700 wyjazd z Warszawy, przejazd do Palenicy – wjazd kolejką na Palenicę, piesze zejście do Szczawnicy, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Krościenka, piesza wycieczka na górę Trzy Korony, galeria widokowa na Trzech Koronach, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, warsztaty plastyczne pt. „Trzy Korony”, kolacja, dyskoteka.
3 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Czorsztyna – podziwianie Zalewu Czorsztyńskiego; przejazd do Dębna Podhalańskiego – zabytkowy kościół, przejazd do Niedzicy – zamek, zapora na Dunajcu, spływ przełomem Dunajca (dodatkowa opłata – 20 zł/os.), przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.
4 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Nowego Sącza – ruiny zamku, skansen budownictwa górali polskich i ukraińskich, Stary Sącz – zwiedzanie Klasztoru Klarysek, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja, ognisko.
5 dzień
godz. 700 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do Wąwozu Homole – piesza wycieczka do Wąwozu Homole, gdzie kręcono film Janosik, niezwykłe i malownicze skały oraz wysokie, kolorowe ściany, powrót do Warszawy ok. godz. 2000.
WIELICZKA – ZAKOPANE – KRAKÓW – OJCOWSKI PARK NARODOWY
Historie i tajemnice kopalni soli w Wieliczce, zapierająca dech w piersiach panorama Tatr, zakopiański klimat, ciekawe zbiory w Muzeum Tatrzańskim, urokliwy Kraków z Sukiennicami oraz Wawelem, legenda o wawelskim smoku – to tylko kilka spośród wielu atrakcji czekających na uczestników wyjazdu z Frajdą!
1 dzień
godz. 700 wyjazd z Warszawy, przejazd do Wieliczki – zwiedzanie Kopalni Soli (trasa turystyczna), przejazd do Murzasichla – miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Zakopanego, wjazd kolejką na Gubałówkę – podziwianie panoramy Tatr i Zakopanego, zjazd z Gubałówki kolejką linową, Kościół na Krzeptówkach, spacer po Krupówkach, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, gry i zabawy, kolacja, dyskoteka.
3 dzień
godz. 800 śniadanie, wycieczka do Morskiego Oka, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
4 dzień
godz. 900 śniadanie, zwiedzanie Zakopanego – Wielka Krokiew, Muzeum Tatrzańskie im. T. Chałubińskiego, Kościół i Cmentarz na Pęksowym Brzysku, piesza wycieczka Doliną Kościeliską do schroniska na Hali Ornak, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, spotkanie z Gawędziarzem Góralskim, ognisko z kiełbaskami.
5 dzień
godz. 700 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do Krakowa – przejście Drogą Królewską, Barbakan, Stare Miasto, Sukiennice, Kościół Mariacki z ołtarzem Wita Stwosza; Wawel, Katedra – zwiedzanie Dzwonu Zygmunta, Grobów Królewskich, Muzeum Katedralnego, Smocza Jama; Park Wodny – zajęcia na krytej pływalni (1 godz.), powrót do Warszawy ok. godz. 2130.
CZĘSTOCHOWA – WISŁA – KONIAKÓW – CIESZYN
Bardzo atrakcyjne krajobrazowo krainy z zachowanym specyficznym charakterem: wyniosłe szczyty, uzdrowiska z urzekającym pięknem przyrody, góralskie wioski. Jasna Góra – światowe miejsce pielgrzymkowe, muzeum z koronkami koniakowskimi, chata Kawuloka stanowiącą przykład starodawnego, góralskiego domu – to tylko niektóre z miejsc, które odwiedzimy. Zapraszamy!
1 dzień
godz. 800 wyjazd z Warszawy, przejazd do Częstochowy – zwiedzanie Sanktuarium na Jasnej Górze zwanego „Ołtarzem Ojczyzny”: klasztor oo. Paulinów, zwiedzanie kaplicy Cudownego Obrazu, Bazylika Krzyża Św. i Wniebowzięcia NMP, Sala Rycerska Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry z pamiątkami obrazującymi działalność Ojców Paulinów, przejazd do Wisły – miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 800 śniadanie, wycieczka piesza na Baranią Górę (1220 m n.p.m.) z odpoczynkiem w schronisku na Przysłupiu, zejście do Wisły Czarne, późny obiad, spotkanie z tamtejszym Goprowcem, gawędziarzem i nauczycielem Adama Małysza, kolacja, dyskoteka.
3 dzień
godz. 800 śniadanie, „Mała pętla beskidzka” – przejazd do Istebnej – zwiedzanie zabytkowego kościółka oraz chaty Kawuloka, przejazd do Koniakowa – muzeum koronek koniakowskich, Centrum Edukacji Ekologicznej, przejazd do Doliny Czarnego – zapora wodna (połączenie potoków Czarnego i Białej Wisełki) – początek rzeki Wisły, obiad, zajęcia sportowo – rekreacyjne (gry i zabawy ruchowe), kolacja.
4 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Cieszyna – Romańska Rotunda z XI w., Wieża Piastów z XIV w., Studnia Trzech Braci, Kościół p.w. Św. Marii Magdaleny, wjazd i zjazd kolejką linową na Czantorię, obiadokolacja, prelekcja przewodnika i pokaz slajdów z wypraw trekkingowych w Himalaje i Karpaty Wschodnie – Gorgany, Czarnohora (Ukraina) oraz wyprawy na Syberię.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do Wisły – skocznia treningowa Adama Małysza, drewniany zameczek Habsburgów, Muzeum Beskidzkie powrót do Warszawy ok. godz. 2000.
BORY TUCHOLSKIE – Z NATURĄ NA TY
Zapraszamy na wycieczkę do krainy o niepowtarzalnie pięknym krajobrazie z niebieskimi strugami i jeziorami, zielonymi borami i lasami, które urzekają swą potęgą. Diabelski Młyn z połowy XIX w., klub jeździecki, ekspozycje przedstawiające m.in. najciekawsze zwierzęta i rośliny Borów Tucholskich – to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników wycieczki z Frajdą.
1 dzień
godz. 800 wyjazd z Warszawy, przejazd do Koronowa – spacer ścieżką dydaktyczną historyczno – przyrodniczą Cysterski Gaj – podziwianie walorów przyrodniczych Koronowa, zwiedzanie kościoła poklasztornego, następnie spacer parkiem Grabina, punkt widokowy – podziwianie panoramy Koronowa, grodzisko, zwiedzanie Diabelskiego Młyna, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 800 śniadanie, zapora wodna w Koronowie – Pieczyskach, przejazd do Samociążka – elektrownia wodna; przejazd do Nowego Dworu – klub jeździecki „Deresz” – zwiedzanie stajni, pokaz pracy przy koniach, zwiedzanie powozowni – kolekcji bryczek, jazda bryczkami, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne.
3 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Gołąbka (Cekcyn) – spacer ścieżką przyrodniczo – dydaktyczną „Jelenia Wyspa” – fragment rezerwatu „Bagna nad Stążką”, przejazd do Tucholi – Muzeum Borów Tucholskich – sala poświęcona historii miasta, Chata Borowiacka, Etnografia Borów Tucholskich , Flora i Fauna Borów Tucholskich, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne, ognisko.
4 dzień
godz. 800 śniadanie, Nowy Jasiniec – ruiny zamku krzyżackiego i tzw. Gaj Wyczółkowskiego – 12 pomników przyrody, grodzisko wczesnośredniowieczne, Gościeradz – dworek Wyczółkowskiego oraz jego grób we Wtelnie, Byszewo – pierwotna siedziba cystersów koronowskich – zwiedzanie kościoła, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, pobyt na strzeżonym kąpielisku; dla chętnych pływanie stateczkiem spacerowym „Zgłowięda” (dodatkowa opłata – 10 zł/os), powrót do Warszawy ok. godz. 2000.
KOTLINA KŁODZKA – RUDAWY JANOWICKIE
Tajemnicze drogi wśród gór, „Błędne Skały” – niepowtarzalny skalny labirynt, Kaplica z czaszek i piszczeli oraz wambierzyckie sanktuarium, zwane „Dolnośląską Jerozolimą” – to tylko kilka ciekawych miejsc, które proponujemy zwiedzić podczas tej zielonej szkoły
1 dzień
godz. 800 wyjazd z Warszawy, przejazd do Bystrzycy Kłodzkiej – zwiedzanie Starego miasta, rynek, ratusz, wizyta w jedynym w Europie Muzeum Filumenistycznym (wzniecanie ognia), Jaskinia Niedźwiedzia, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd i zwiedzanie: Duszniki – Zdrój – Muzeum Papiernictwa, rynek, kościół św. Piotra i Pawła, Kudowa – Zdrój – Park Zdrojowy, Wambierzyce – Bazylika, Czermna – Szopka i Kaplica Czaszek, spacer Drogą Stu Zakrętów na Szczeliniec i Błędne Skały, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, ognisko.
3 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Kłodzka – zwiedzanie twierdzy, podziemnej trasy turystycznej, Most Gotycki, Muzeum Ziemi Kłodzkiej, Ratusz, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja.
4 dzień
godz. 900 śniadanie, Lądek Zdrój – rynek i zdrojowisko, ruiny zamku Karpień, Złoty Stok – Muzeum Kopalni Złota i Minerałów, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.
5 dzień
godz. śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do zamku Bolczów – spacer po ruinach; Wieściszowice – spacer po ścieżce dydaktycznej “Zielonym Szlakiem przez kolorowe jeziorka”, Trzcińsko – Starościńskie Skały “Skalne Miasto”, powrót do Warszawy ok. godz. 2200.
NADMORSKIE KURORTY
Zapraszamy do odwiedzenia jednego z najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym regionów Polski. Nadbałtyckie miejscowości gwarantują nie tylko wspaniały wypoczynek, ale także oferują liczne walory krajoznawcze.
1 dzień
godz. 800 wyjazd do Kołobrzegu – zwiedzamy miasto: starówka, ratusz, Złota Uliczka z odtworzoną przedwojenną zabudową, Bazylika NMP, latarnia morska z usytuowaną w pobliżu armatą i tablicami poświęconymi zaginionym w morzu rybakom, molo, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Niechorza – Latarnia Morska, Park Miniatur Latarni Morskich, Rewal – Aleja Zakochanych i Aleja Różana, Rzeźba rybaka, Trzęsacz – ruiny gotyckiego kościoła położonego na klifie, platforma widokowa, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy ruchowe.
3 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Międzyzdrojów – Aleja Gwiazd, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Przyrodnicze, zagroda pokazowa żubrów, Świnoujście – Ratusz (Muzeum Rybołówstwa Morskiego), Wieża Widokowa, Park Zdrojowy, Latarnia morska, falochrony, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.
4 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Trzebiatowa – Stare Miasto, Ratusz, Kościół NMP, Baszta Prochowa, zwana Kaszaną i związana z nią legenda, Pałac (Muzeum Pałacowe), Mrzeżyno – spływ kajakowy Mrzeżyno – Trzebiatów, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia sportowo-rekreacyjne.
5 dzień
godz. 900 śniadanie + prowiant na drogę powrotną; przejazd do Koszalina – Stare Miasto, mury obronne, Pałac Młynarza, Domek Kata – gotycka kamienica z XV w., budynek Poczty Głównej, katedra pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, kaplica św. Gertrudy, Góra chełmska – wieża widokowa, powrót do Warszawy ok. godz. 2200.
WROCŁAW – WAŁBRZYCH – KSIĄŻ
Wrocław zwany Wenecją Północy, efektowna kolekcja minerałów w wałbrzyskim muzeum, tajemniczy zamek Książ, średniowieczny kościółek przeniesiony z Norwegii – to tylko kilka ciekawych miejsc, które proponujemy zwiedzić podczas wycieczki w ten przepiękny region Polski jakim jest Dolny Śląsk.
1 dzień
godz. 700 wyjazd z Warszawy, przejazd do Wrocławia – Rynek, Muzeum Miejskie w Ratuszu, Pasaż Kamienicy Pod Złotym Słońcem, zwiedzanie Panoramy Racławickiej (dodatkowa opłata – 20 zł/os.), przejście na Ostrów Tumski – Muzeum Przyrodnicze, Ogród Botaniczny, wejście na wieżę Katedry św. Jana Chrzciciela – podziwiamy Panoramę Wrocławia, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Wałbrzycha – zwiedzanie Muzeum Okręgowego z kolekcją minerałów i porcelany, pomnik hitlerowskiego „Mauzoleum”, przejazd do Szczawna – Zdroju – zwiedzanie Pijalni Wód Mineralnych, Teatru Zdrojowego, spacer po Parkach – Zdrojowym i Szwedzkim, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, dyskoteka.
3 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę, przejazd do Kowar – sztolnie pouranowe, przejazd do Karpacza – Świątyni Wang, Muzeum Zabawek, spacer z przewodnikiem na Śnieżkę, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne, grill.
4 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Książa – zamek z XII w., tarasy, spacer po parku z pięknymi fontannami, palmiarnia (dodatkowa opłata – 30 zł/os.), przejazd do Jaworzyny Śląskiej – skansen lokomotyw i parowozów; przejazd do Walimia – zwiedzanie sztolni, most wojenny z czasów II wojny światowej, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, zajęcia sportowo-rekreacyjne.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Grodna – zamek, tama na Jez. Bystrzyckim; przejazd do Osówki – sztolnie, powrót do Warszawy ok. godz. 2100.
POPRADZKI PARK KRAJOBRAZOWY
Popradzki Park Krajobrazowy to przepiękna część Beskidu Sądeckiego z mnóstwem bogactw naturalnych, piękną fauną i florą. Oprócz pięknych krajobrazów zobaczymy także ciekawe zabytki, takie jak najstarszą cerkiew łemkowską w Polsce czy dębiński zamek rycerski. Zapraszamy.
1 dzień
godz. 700 wyjazd z Warszawy, przejazd do Tarnowa – zwiedzanie gotyckiej katedry Narodzenia NMP, zbudowanej w XIV w., zabytkowy Rynek z Ratuszem, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 900 śniadanie, przejazd do Powroźnika – cerkiew z XVII w., najstarsza łemkowska cerkiew w Polsce, spływ tratwami przełomem rzeki Poprad (dodatkowa opłata – 36 zł/os.), obiadokolacja, dyskoteka.
3 dzień
godz. 800 śniadanie, przejazd do Krynicy – wejście piesze na Jaworzynę Krynicką, zjazd kolejką gondolową, Muzeum Nikifora ze zbiorem obrazów i pamiątek po słynnym malarzu -prymitywiście, „Patria” Jana Kiepury, Pijalnia Wód, wjazd kolejką na Górę Parkową, powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, gry i zabawy rekreacyjne.
4 dzień
godz. 800 śniadanie, piesze wejście na Radziejową (1266 m n.p.m.), najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego, na którym znajduje się drewniana wieża widokowa, pomnik 1000-lecia Polski oraz betonowy obelisk, powrót do miejsca zamieszkania, obiadokolacja, grill.
5 dzień
godz. 800 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Dębna – zwiedzanie zamku rycerskiego, spacer zaporą, powrót do Warszawy ok. godz. 2100.
BIESZCZADY
Bieszczady – południowo wschodni przyczółek polskich Karpat, to rozległa kraina o dzikiej przyrodzie. Miejsce, gdzie naprawdę można znaleźć się blisko nieskażonej natury. Z połonin roztaczają się niesłychane widoki. Porosłe trawą ślady wsi, zdziczałe sady i dawne Łemkowskie Cerkwie przypominają o dawnych czasach. Zapraszamy do podziwiania piękna i uroku Bieszczad podczas spacerów po ich niezbyt wysokich szczytach.
1 dzień
godz. 730 wyjazd z Warszawy, przejazd w kierunku Bieszczad – spacer po Koronie Tamy na Zalewie Solińskim, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Ustrzyk Dolnych – piesza wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.), uważaną za najpiękniejszą bieszczadzką połoninę, obiadokolacja, wieczorem grill.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Sanoka – zamek (Muzeum Historyczne), Stare Miasto, Skansen – zabytki drewnianego budownictwa ludowego, ruiny Klasztoru Karmelitów, Lesko – manierystyczna synagoga obronna, późnogotycki zamek Kmitów, obiad, zajęcia sportowo – rekreacyjne, kolacja, dyskoteka.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, Wetlina – piesza wycieczka na Połoninę Wetlińską (1253 m n.p.m.), która jest doskonałym punktem widokowym, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja, dyskoteka.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Łańcuta – zwiedzanie rezydencji magnackiej, stajni i wozowni, powrót do Warszawy ok. godz. 2200.
REKREACYJNO – INTEGRACYJNE
WINDSURFING NA MAZURACH – Z ŻAGLEM I DESKĄ ZA PAN BRAT
Zapraszamy na rekreacyjno – integracyjną zieloną szkołę podczas której spróbujemy swoich sił na desce z żaglem, mierząc się z wiatrem. Czeka nas zabawa w krainie lasów i tysiąca jezior.
1 dzień
godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania – ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowego GWAREK, obiad, zajęcia teoretyczne z windsurfingu (budowa deski, osprzęt, bezpieczeństwo na wodzie, podstawowe manewry, wiatry i węzły), kolacja, gry i zabawy integracyjne.
2 dzień
godz. 830 śniadanie, krótka część teoretyczna a następnie zajęcia praktyczne z windsurfingu – oswojenie z pędnikiem na lądzie, poruszanie się na desce bez pędnika na wodzie, zachowanie na desce z pędnikiem, samoasekuracja i samoratownictwo, obiad, gry i zabawy sportowe, podchody, kolacja, mini kurs pierwszej pomocy, ognisko z pieczeniem kiełbasek.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z windsurfingu – powtarzanie elementów z poprzednich zajęć, nauka sterowania deską, start z półwiatru, sterowanie (ostrzenie, odpadanie), żeglowanie kursami, zwrot na wiatr i z wiatrem, obiad, zawody sportowe TRIATLON w duchu Fair Play, kolacja, dyskoteka z karaoke.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z windsurfingu – przechodzenie do kolejnych poziomów zaawansowania, obiad, zajęcia z łucznictwa i kajakarstwa, kolacja, ognisko lub dyskoteka.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia z windsurfingu – doskonalenie zdobytych umiejętności; podsumowanie wycieczki; rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem), powrót do Warszawy ok. godz. 1800.
TENIS ZIEMNY – GRAJ JAK RADWAŃSKA I JANOWICZ
Miejsce słynnej bitwy z 1410 r., kraina władania Neptuna, krzyżacka warownia w Malborku – największy gotycki zamek w Europie, dom słynnego astronoma w Toruniu – to tylko kilka z atrakcji czekających na uczestników wycieczki z Frajdą. Zapraszamy!
1 dzień
godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia teoretyczne z tenisa (przepisy gry w tenisa ziemnego, zasady organizacji zawodów i turnieju, budowa rakiety i dobór sprzętu, przykłady właściwego sposobu odżywiania, omówienie zasad i reguł panujących w świecie sportu, analiza meczów i turniejów, omówienie zagrań i zachowań zawodników na boisku, wdrażanie zasad higieny i zdrowego stylu życia, kolacja, gry i zabawy integracyjne.
2 dzień
godz. 830 śniadanie – zajęcia z tenisa – przygotowanie ogólnorozwojowe (ćwiczenia kształtujące, gimnastyka, stretching), przygotowanie kondycyjne (małe zabawy biegowe, bieg ciągły, gry i zabawy bieżne), nauka technik, gry i zabawy oswajające z piłką i rakietą, obiad, gry i zabawy – podchody, kolacja, ognisko z pieczeniem kiełbasek.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z tenisa – rozgrzewka, nauka i doskonalenie podstawowych uderzeń, nauka i doskonalenie taktyki, doskonalenie poznanych elementów w formie gry i zawodów, obiad, zajęcia rekreacyjno-sportowe z piłki siatkowej, koszykowej i nożnej, kolacja, dyskoteka z karaoke.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z tenisa – mecze kontrolne, mini turniej tenisa ziemnego o Puchar FRAJDY w Duchu Fair Play, obiad, gry i zabawy terenowe, kolacja.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia na kortach, podsumowanie wycieczki, rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem), powrót do Warszawy ok. godz. 1800.
SURVIVAL – UMIEJĘTNOŚĆ PRZETRWANIA
Zapraszamy na zieloną szkołę o charakterze rekreacyjno – integracyjnym podczas której dowiemy się jak rozpalić ognisko, zbudować szałas, złowić smaczną rybę z jeziora. Pod okiem instruktorów postrzelamy z łuków i pokonamy terenowe przeciwności. Poznamy lepiej przyrodę i jej prawa a to wszystko w pięknej mazurskiej scenerii.
1 dzień
godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia terenowe, zakwaterowanie w namiotach na terenie ośrodka lub w hotelu, kolacja (uczestnicy powinni posiadać własne menażki, scyzoryk oraz latarkę z zapasowymi bateriami, ciepłą i odporną na zniszczenie odzież, a w przypadku zakwaterowania w namiotach należy dodatkowo zabrać własny materac oraz śpiwór).
2 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z survivalu – umiejętność zachowania się w lesie, nauka rozpalania ogniska, przyrządzania posiłków – kuchnia Robinsona, wyznaczanie stron świata przy pomocy kompasu, obiad, zajęcia z łucznictwa, gry i zabawy – podchody, kolacja, mini kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, warta nocna.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z survivalu – nauka radzenia sobie w trudnych i nieprzewidywalnych sytuacjach, budowa tratwy, szałasu, obiad, zawody sportowe, Test Komandosa, kolacja, ognisko.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z survivalu – sposoby maskowania, budowa latawca, obozowego sztandaru,wędkarstwo, przeprawa pontonowa, obiad, strzelanie z łuków i wiatrówki, zajęcia rekreacyjno – sportowe z piłki siatkowej, koszykowej i nożnej, kolacja, ognisko.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia z survivalu – sztuka przetrwania, podsumowanie wycieczki, rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem), powrót do Warszawy ok. godz. 1800.
GRY ZESPOŁOWE NA ŁONIE NATURY
Poznamy przepisy i zasady obowiązujące podczas gier zespołowych, rozwiniemy cechy motoryczne, rozegramy mecze, a przede wszystkim będziemy się świetnie bawić w otoczeniu pięknej mazurskiej scenerii. Zapraszamy na zieloną szkołę z Frajdą!
1 dzień
godz. 730 wyjazd z Warszawy, przejazd w kierunku Bieszczad – spacer po Koronie Tamy na Zalewie Solińskim, przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja.
2 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Ustrzyk Dolnych – piesza wycieczka z przewodnikiem na Połoninę Caryńską (1297 m n.p.m.), uważaną za najpiękniejszą bieszczadzką połoninę, obiadokolacja, wieczorem grill.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, przejazd do Sanoka – zamek (Muzeum Historyczne), Stare Miasto, Skansen – zabytki drewnianego budownictwa ludowego, ruiny Klasztoru Karmelitów, Lesko – manierystyczna synagoga obronna, późnogotycki zamek Kmitów, obiad, zajęcia sportowo – rekreacyjne, kolacja, dyskoteka.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, Wetlina – piesza wycieczka na Połoninę Wetlińską (1253 m n.p.m.), która jest doskonałym punktem widokowym, obiad, gry i zabawy ruchowe, kolacja, dyskoteka.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, przejazd do Łańcuta – zwiedzanie rezydencji magnackiej, stajni i wozowni, powrót do Warszawy ok. godz. 2200.
AKADEMIA TAŃCA MODY I URODY – POCZUJ SIĘ GWIAZDĄ
Taniec stanowi doskonałą formę ekspresji dostarczającą wielu pozytywnych emocji, których nie zabraknie podczas tej zielonej szkoły. Oprócz doskonalenia techniki tanecznej przeniesiemy się w świat mody, poznamy różne triki w makijażu i porady kosmetyczne a nasze otoczenie będzie stanowić piękna mazurska przyroda. Zapraszamy!
1 dzień
godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia taneczne w podziale na grupy: Grupa I – Taniec nowoczesny i disco dance oraz Grupa II – taniec jazzowy, zamiana grup, kolacja.
2 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia taneczne w podziale na grupy, następnie zamiana grup, obiad, warsztaty makijażu i manicure, konkurs na najpiękniejszą metamorfozę, kolacja, dyskoteka z karaoke.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia taneczne w podziale na grupy, następnie zamiana grup, obiad, zajęcia z autoprezentacji i kreowania wizerunku, choreografia (zasady poruszania się po wybiegu), zajęcia fitness i siłownia, kolacja, warsztaty mody i urody – zasady prawidłowego i zdrowego odżywiania się.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia taneczne w podziale na grupy, przygotowanie do turnieju, obiad, turniej tańca – pokaz układów choreograficznych – solowych i duetów, kolacja, dyskoteka.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, udział w sesji fotograficznej – taneczna sesja lub w pokazie mody, podsumowanie wycieczki; rozdanie nagród za rywalizację turniejową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem), powrót do Warszawy ok. godz. 1800.
REKREACJA POD ŻAGLAMI
Poznamy zwyczaje i obrzędy żeglarskie, dowiemy się jak bezpiecznie i prawidłowo żeglować oraz jak zorganizować regaty żeglarskie, weźmiemy udział w zawodach portowych. Zapraszamy na udział w zielonej szkole z Frajdą podczas której przeżyjemy żeglarską przygodę w otoczeniu pięknej mazurskiej scenerii!
1 dzień
godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zajęcia teoretyczne z żeglarstwa (rodzaje i budowa jachtów, przepisy i zasady żeglowania, meteorologia, nawigacja, locja, przygotowanie jachtu do sezonu, prace bosmańskie, zabezpieczenie i konserwacja jachtu po sezonie), kolacja, gry i zabawy.
2 dzień
godz. 830 śniadanie, krótka część teoretyczna
a następnie zajęcia praktyczne z żeglarstwa – nauka węzłów, taklowanie łodzi, rejs po jeziorze, obiad, zajęcia rekreacyjno-sportowe w lesie (gry i zabawy terenowe), kolacja, dyskoteka z karaoke;
3 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z żeglarstwa – powtarzanie elementów z poprzednich zajęć, manewrowanie jachtem pod żaglami, manewrowanie jachtem na silniku, dowodzenie i kierowanie załogą, manewrowanie w porcie z wykorzystaniem cum i szpringów, obiad, zajęcia rekreacyjno – sportowe z piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, zawody sportowe w duchu FAIR PLAY, kolacja, wieczór filmowy w sali kinowej ośrodka.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia z żeglarstwa – nauka zasad organizowania regat żeglarskich, mini regaty żeglarskie, prace bosmańskie, obiad, zajęcia z łucznictwa i kajakarstwa, kolacja, ognisko z pieczeniem kiełbasek lub dyskoteka karaoke.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, zajęcia z żeglarstwa – doskonalenie zdobytych umiejętności, podsumowanie wycieczki; rozdanie nagród za rywalizację sportową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem), powrót do Warszawy ok. godz. 1800.
ARTYSTYCZNO – PLENEROWA SZKOŁA TALENTÓW
Zapraszamy na zielona szkołę o charakterze rekreacyjno – integracyjnym podczas której poznamy nowe techniki malarskie i rozwiniemy swoje zdolności artystyczne, a to wszystko w pięknej mazurskiej scenerii, w krainie lasów i tysiąca jezior z nieskażoną przyrodą.
1 dzień
godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, nauka rysunku – szkice ołówkiem, węglem, kredkami, pastelami, piórkiem i tuszem, kolacja, gry i zabawy rekreacyjne.
2 dzień
godz. 830 śniadanie, krótki wykład z perspektywy malarskiej zasady kompozycji, dobór kolorów i światła, mieszanie farb, kolorów, materiałów różnego pochodzenia, szkło), akwarele (martwa natura i pejzaż), plenery malarskie (malowanie na łonie natury), obiad, warsztaty muzyczne, kolacja, dyskoteka z karaoke;
3 dzień
godz. 830 śniadanie, rzeźba i wyrób figurek, tworzenie masek lub biżuterii, origami, obiad, warsztaty teatralne, kolacja, mini kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, ognisko z kiełbaskami.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, nauka tańca – tańce ludowe, nowoczesne i towarzyskie, spotkanie z ludowymi artystami – osoby z regionu i zaproszeni goście, obiad, krótki kurs historii sztuki i architektury (wykład), podchody, kolacja, dyskoteka lub ognisko.
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, uroczysty wernisaż (prezentacja prac uczestników zielonej szkoły), podsumowanie wycieczki, rozdanie uczestnikom dyplomów i upominków, powrót do Warszawy ok. godz. 1800.
ZIELONA SZKOŁA Z ELEMENTAMI SPORTÓW WALKI
Zdobędziemy umiejętność obrony przed napastnikiem oraz poznamy metody unikania zagrożenia. Zajęcia ze sportów walki rozwijają nie tylko zwinność i koordynację, ale także doskonale kształtują osobowość młodego Frajdowicza. Zapraszamy do udziału w zielonej szkole z Frajdą w pięknej mazurskiej scenerii.
1 dzień
godz. 900 przejazd do miejsca zakwaterowania, obiad, zapoznanie z podstawami wschodnich sztuk walki, kolacja, gry i zabawy rekreacyjne.
2 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia ze sportów walki – nauka koncentracji i utrzymania równowagi wewnętrznej, ćwiczenia usprawniające szybkość, zwinność i koordynacje ruchową, przygotowanie kondycyjne, elementy samoobrony – techniki obrony przed atakiem, obiad, piłka siatkowa, koszykowa lub nożna, kolacja, wykład z pierwszej pomocy przedmedycznej.
3 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia ze sportów walki – powtarzanie elementów z poprzednich zajęć, metody uwalniania z uchwytów, nauka padów, podstawowe kopnięcia, uniki, poruszanie i przejścia, uderzenia i kopnięcia w tarcze, obiad, podchody, kolacja, zajęcia przybliżające kulturę dalekiego wschodu, ognisko z pieczeniem kiełbasek.
4 dzień
godz. 830 śniadanie, zajęcia ze sportów walki – doskonalenie umiejętności zdobytych podczas poprzednich zajęć, dla chętnych podstawy akrobatyki, obiad, zawody sportowe w duchu Fair Play, kolacja, dyskoteka z karaoke;
5 dzień
godz. 830 śniadanie + prowiant na drogę powrotną, pokaz sztuk walki, podsumowanie wycieczki, rozdanie nagród za rywalizację turniejową (każde dziecko wraca do domu z dyplomem i upominkiem), powrót do Warszawy ok. godz. 1800.